Turbosprężarki Mielec
 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? :

Zasada działania turbosprężarki
Schemat układu z turbiną
Nowość : regeneracja turbosprężarek ze sterownikami elektronicznymi i półelektronicznymi
Nowość : regeneracja turbin ze zmienną geometrią
Przyczyny awarii turbosprężarek
Jak zapobiegać uszkodzeniom?
Montaż turbosprężarki
Katalog turbin
Nasze aukcje na Allegro
Mapa stron

Konkurencyjne ceny, szybkie terminy realizacji, wysoka jakość oferowanych usług. Tanio i solidnie!

Magdalena Czachor-Radka
ul. Polna 3b - od 7.00 do 15.00
39-300 Mielec
woj. Podkarpackie

TURBO-ELMAR
Elżbieta Czachor, Marek Radka s.c.

ul. Polna 3 - od 7.00 do 15.00
39-300 Mielec
woj. Podkarpackie

Jesteś zainteresowany? Zadzwoń teraz! :

665 187 734
609 141 806

Sprawdź jak dojechać do nas z innych miast z naszego regionu :


Przed montażem turbo

- sprawdź ciśnienie układu smarowania silnika
- stosuj tylko uszczelki z kligielitu lub azbestu, nie wolno stosować do połączeń mas uszczelniających, silikonów itp. (pod groźbą utraty gwarancji)
- dokonaj wymiany oleju wraz z filtrem oleju
- skontroluj filtr powietrza, przewody łączące kolektora ssącego

Większość ewentualnych reklamacji, które otrzymujemy wynika nie z powodu wady naszej turbiny ale ze względu na to iż przyczyna, która dokonała uszkodzenia nie została wyeliminowana bądź sposób montażu nie odbył się zgodnie z ogólnymi zasadami montażu.
Aby poszerzyć Państwa wiedzę przedstawiamy krótką instrukcję i cenne uwagi.

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że turbosprężarki to niezwykle precyzyjne urządzenia i jednocześnie wrażliwe. Przestrzegając jednak kilku podstawowych zasad eksploatacji i użytkowania zapobiegniesz ich uszkodzeniom.

Prawidłowy montaż turbiny

Turbosprężarka i jej prawidłowy sposób zamontowania w układzie turbo

Zanim zamontujesz turbinę - zlokalizuj przyczynę uszkodzenia aby po montażu ponownie jej nie uszkodzić.

1. Układ doprowadzający powietrze musi być czysty, koniecznie wymień filtr powietrza gdyż wszystkie ciała obce mogą uszkodzić łopatki turbosprężarki - zastosuj części rekomendowane (OEM parts)..

2. Sprawdź układ olejowy w silniku (szczelność i drożność), turbosprężarka musi mieć stały i regularny dopływ oleju. Przeglądnij wszystkie uszczelki układu smarowania turbiny. Tak samo jak układ powietrza - układ olejowy musi być również czysty.

3. Zawsze podczas wymiany turbiny wymieniaj olej wraz z filtrem oleju. Stosuj tylko zalecane przez producenta oleje oraz filtry.

4. W trakcie montażu, zwróć szczególną uwagę aby uszczelka pod kolektorem spełniała wszystkie wymagania dotyczące odporności na wysokie temperatury. Śruby należy dokręcać kluczem dynamometrycznym aby wielkość momentu z jakim mają być dokręcone była odpowiednia. Sprawdź stan czystości kolektora.

Jako jedni z nielicznych - zastosowaliśmy czerwone zaślepki (korki) na spływie oraz zasilaniu oleju. Czerwone zaślepki należy usunąć!

Dodatkowo dodajemy Państwu również gratis - uszczelkę do spływu oleju - jest to sprawdzona i oryginalna uszczelka, którą rekomendujemy do wykonania montażu turbosprężarki.

5. Po podłączeniu układu smarowania kręcąc wirnikiem - napełniać turbinę przez specjalny otwór czystym olejem silnikowym aby turbina nie wykonała suchego startu. Zainstalować i podłączyć wszystkie przyłącza turbosprężarki.

6. Po odcięciu zasilania (zapłonu) kręcić rozrusznikiem w celu wytworzenia odpowiedniego ciśnienia w układzie smarowania. Na biegu jałowym wykonać krótką pracę silnika (około 30sek) i sprawdzić między czasie czy wszystkie układy są szczelne i czy praca całego układu przebiega w sposób prawidłowy.

Po montażu nie wolno zwiększać gwałtownie prędkości obrotowej - odczekaj kilka minut aby zapewnić smarowanie układu.Copyright by Turbosprężarki Mielec - www.turbosprezarki.mielec.pl (c) 2013 Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Zapraszamy wszystkich naszych klientów. Prawdopodobnie najlepsza Regeneracja turbosprężarek, Mielec
.

Usługi Mielec